آموزشگاه مراقبت زیبایی خوش ذوق

پاکسازی پوست

دوره آموزش پاکسازی پوست یکی از مهم ترین دوره های آموزش در مراکز آموزشی پوست و مو می باشد و متقاضیان زیادی دارد. چرا که امروزه مسئله پوست از جمله پوست صورت و توجه به حفظ سلامت آن یکی از مهم ترین دغدغه ها در این حوزه می باشد.

پوست یکی از بزرگترین ارگان ها در بدن ما می باشد که نازک ترین بخش آن اطراف چشم می باشد و ضخیم ترین آن پاشنه و کف دست و پا است. این ارگان شامل سه لایه به نام های:

  • اپیدرم
  • درم
  • هیپودرم

می باشد که هر کدام جدا از حفاظت از لایه های زیرین وظیفه خاصی را انجام می دهند. لایه اپیدرم سطحی ترین لایه پوست و محلی است که سلول های شاخی در این قسمت قرار دارند. در نتیجه وقتی سخن از پاکسازی پوست به میان می آید. منظور فرایند هایی است که طی آن لایه اپیدرم پاکسازی شده و کمک شود پوست راحت تر و بهتر تنفس کند.

پاکسازی پوست

مواردی که در پاکسازی پوست و خواص پاکسازی پوست به آن پرداخت می شود شامل موارد زیر می باشد:

  • پاکسازی پوست از سلول های مرده یا اگزفولیشن
  • پاکسازی پوست از چربی، آلودگی و دیگر مواد اضافی
  • آبرسانی پوست و کمک به بهبود خونرسانی و ترمیم پوست

روش های پاکسازی صورت

اگر شما نیز من جمله افرادی هستید که به سلامتی پوست خود اهمیت می دهید احتمالا به روش های خانگی و یا شاید تخصصی تر را برای این منظور امتحان کرده باشید. سطح پوست ما را سلول های شاخی می پوشانند که مهم ترین نقش دفاعی را در مقابل نفوذ میکروب ها به بدن ایفا می کنند.

 

بدن هر 30 روز یکبار کلیه این سلول ها را از دست داده و سلول های جدید را جایگزین آن می کند. حال سوال اینجاست که این سلول های مرده چه می شوند؟! این سلول ها باید به روش درست و اصولی از طح پوست پاکسازی شوند. چرا که در غیر این صورت یا در اثر مانگاری خود عامل ورود میکروب به بدن شده و یا در اثر دفع اشتباه از جمله کیسه کشی بیش از حد باعث اسیب به بافت های پایین تر می شوند.

 

همچنین موارد چربی های اضافی باید از پوست دفع شند بدون اینکه به چربی های مفید پوست اسیب وارد شود. و در مرحله آخر به کمک انواع ماسک ها و ماساژ های اصولی کمک کنیم تا پوست خون رسانی داشته و تنفس کند.

همان گونه که اشاره شد در پاکسازی صورت هدف تمیز کردن پوست و کمک به تغذیه و خون رسانی بهتر آن است. روش های آرایشگاهی – کلینیکی و خانگی از جمله روش هایی هستند که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد.

در روش آرایشگاهی- کلنیکی که توسط تیم متخصص و آموزش دیده و به کمک دستگاه های مخصوص انجام می شود پاکسازی عمیق تر و بهتر از روش های خانگی و سطحی می باشد.

آموزش پاکسازی پوست با مدرک فنی حرفه ای

آموزش پاکسازی پوست به صورت حرفه ای و آکادمیک به همراه مدرک معتبر یکی از مهم ترین مواردی است که هنرجویان به دنبال آن هستند. امروزه با توجه به گرایش افراد به مسئله حفاظت از سلامت و بهداشت پوست می توان گفت که بازار این کار با رشد خوبی مواجه است.

در نتیجه افرادی که قصد ورود به این حوزه را دارند و یا افرادی که در این زمینه فعالیت دارند و می خواهند حرفه خود را به صورت اصولی پیش ببرند نیاز به آموزشگاهی دارند که بتوانند صفر تا صد دوره را گذرانده و در حوزه مربوطه به یک متخصص تبدیل شوند.

ارائه مدرک فنی حرفه ای در این حوزه به فارغ التحصیلین کمک می کند بتوانند با تبدیل مدرک خود در دیگر کشور ها نیز شغل مورد علاقه خود را دنبال نمایند.

بهترین آموزشگاه آنلاین پاکسازی صورت در تهران

افرادی که به دنبال یک مرکز معتبر برای آموزش انواع رشته های آرایشگری و خیاطی هستید و می خواهند بهترین آموزش ها را با بهترین مربیان تجربه کنند آکادمی اموزشی خوش ذوق گزینه پیشنهادی ما به شما خواهد بود.

در این مرکز انواع آموزش ها به صورت اصولی انجام شده و در پایان مدرک معتبر و قابل تبدیل فنی حرفه ای به هنرجویان اعطا می شود. همچنین عزیزانی که امکان حضور در کلاس های حضوری را ندارند می توانند از آموزش های آنلاین این مرکز بهره مند شوند. کلیه عزیزان می توانند برای ارتباط با بخش های مختلف آموزشی با ما همراه باشند.

فرم مشاوره رایگان

"*" indicates required fields

اطلاعات فردی*