آموزشگاه مراقبت زیبایی خوش ذوق
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آموزش رنگ و مش

در دوره رنگ و مش به آموزش انواع تکنیک‌های رنگ و هایلایت مو (شامل ترکیب رنگ، آمبره و سامبره، ریموو رنگ، انواع روش‌های لایت، رنگ اصلاحی و غیره) پرداخته می‌شود. دوره رنگ و هایلایت مو آموزشگاه خوش ذوق، در 6 سرفصل جامع (از مبتدی تا پیشرفته) ارائه می‌گردد و در پایان دوره مدرک معتبر نیز ارائه می‌شود. در طی دوره، شما با پیشرفته ترین اصول رنگ مو و مش آشنا خواهید شد و مهارت‌های عملی خود را تقویت خواهید کرد؛ در نتیجه برای ورود به بازار کار هیچ مشکلی نخواهید داشت. با آموزشگاه خوش ذوق همراه باشید.

آموزش رنگ و مش فوق تخصصی

سرفصل های آموزش رنگ و مش مو

آشنایی با ساختار مو و اصول ترکیب رنگ

آموزش تکنیک های پایه رنگ مو (رنگ ریشه مو، ریموو رنگ، رنگ کامل و غیره)

آموزش تکنیک های پایه مش یا لایت مو (مش با فویل، مش با کلاه، مش با شانه و غیره)

یادگیری تکنیک های پیشرفته رنگ و لایت مو (آمبره، بالیاژ، سامبره، دیپ دای، گلیزینگ و غیره)

آشنایی با اصول اصلاح رنگ (رفع ناهماهنگی رنگ ها، تناژگیری و غیره)

آموزش کاتالوگ خوانی رنگ ها

هزینه دوره آموزش رنگ و هایلایت مو (از پایه تا پیشرفته)

دوره رنگ مو  و لایت آموزشگاه خوش ذوق، یک دوره کامل محسوب می‌شود که می‌تواند از سطوح مقدماتی تا پیشرفته ادامه یابد. این دوره در طی چند سطح ارائه می‌شود و در هر سطح مهارت‌های هنرجویان تعمیق و گسترش می‌یابد. هزینه تقریبی دوره رنگ و هایلایت مو حدود 3.000.000 تومان برآورد می‌گردد. برای اطلاع از شهریه و هزینه آموزش رنگ و مش، با کارشناسان آموزشگاه آرایشگری خوش ذوق در ارتباط باشید.

آموزش رنگ مو صفر تا صد در تهران + مدرک معتبر

ما در آموزشگاه خوش ذوق، دوره های رنگ و هایلایت مو را از سطح پایه تا پیشرفته ارائه می‌دهیم. تمامی این دوره‌ها به صورت کارگاه‌های عملی و زیر نظر بهترین اساتید هستند. به همین دلیل است که دوره های رنگ و لایت مو آموزشگاه خوش ذوق، در تهران (و دیگر شهرهای اصفهان، کرمان، مشهد، کرج، شیراز و غیره) شناخته شده است. همچنین، پس از گذراندن دوره، در صورت قبولی در آزمون پایانی به هنرجویان مدرک معتبر و مورد تایید فنی حرفه ای داده خواهد شد.

آموزش های آرایشگری آنلاین

به دنبال این جریان و استقبال متقاضیان از کلاس های آموزشی، ما در آموزشگاه خوش ذوق این امکان را برای کلیه متقاضیان عزیز از سراسر کشور فراهم آورده‌ایم تا در دوره های آنلاین (آموزش رنگ و لایت تخصصی، آموزش کوتاهی ژورنالی، دوره گریم عروس و …) نیز شرکت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آموزش‌های مجازی، با ما در ارتباط باشید. ما در آموزشگاه خوش ذوق تمامی مهارت های هفتگانه ای که برای آموزش کامل آرایش و پیرایش زنانه به آن نیاز دارید را در قالب دوره‌های جامع به شما خواهیم آموخت.

آموزش انواع رنگ و هایلایت مو

آموزش انواع مش مو

  1. آموزش هایلایت (رنگ کردن بخشی از مو با رنگ های روشن)
  2. آموزش لولایت (رنگ کردن بخشی از مو با رنگ های تیره)
  3. آموزش بالیاژ (رنگ کردن دستی لایه‎‌ های بیرونی مو)
  4. آموزش آمبره (رنگ کردن مو با ریشه های تیره و انتهای مو روشن)
  5. آموزش سامبره (تغییر رنگ ملایم از ریشه های تیره تا انتهای مو روشن)
  6. آموزش فلش هایلایت (رنگ بسیار روشن و براق در بخش‌هایی از مو)
  7. آموزش آندرلایت (رنگ کردن لایه های زیرین مو)

همچنین در طی دوره سایر انواع رنگ و لایت مو نیز پوشش داده می‌شود:

  1. آموزش رنگ مو مش یخی 9. آموزش رنگ مو مش سوزنی 10. آموزش مش تکه ای 11. آموزش مش تایگر آی و غیره.

برای آشنایی با دیگر تکنیک های مش و لایت مو، مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

آموزش رنگ مو و ترکیب رنگها

برای اینکه یک متخصص در حوزه کاری خود شوید، باید با اصول تنالیته و تناژ آشنا باشید. شما باید رنگ های گرم و سرد، تیره و روشن را بشناسید و پیگمنت های موجود در رنگ‌ها را درک کنید. ما در طی دوره آموزش رنگ و مش مو تلاش می‌کنیم تا فرمولاسیون رنگ‌ها، نسبت های ترکیب، سطح کنتراست و هماهنگی را نیز به شما آموزش دهیم. همچنین، گاهی مشتریان شما تمایل به استفاده از رنگ های نیمه دائمی (موقت) و گیاهی دارند که لازم است در کنار آموزش رنگ و لایت، با آن‌ها آشنایی داشته باشید.

انواع روش های تخصصی رنگ و مش

آموزش مش مو با شانه

برای مش کردن با شانه باید رنگ دلخواه را در کاسه رنگ ترکیب و با برس مخلوط کنید. پس از آن با شانه کردن موها و تقسیم‌بندی آن، باید موها را با گیره دسته‌بندی کنید و لایه‌های مورد نظر خود را جدا نمایید. سپس کمی از رنگ را روی دنده‌های شانه قرار دهید و بر روی لایه‌های جدا کرده بکشید تا تمام قسمت‌های آن رنگ بگیرد.

آموزش مش مو با کلاه

این روش برای موهای کوتاه تا متوسط بسیار مناسب است. در این روش باید ابتدا مو را سشوار کنید تا کاملا لخت شود و با پاشیدن پودر بچه به روی موها، کلاه مش را به راحتی رو سر قرار دهید. برای اینکه کلاه از روی سر نلغزد، با گیره‌های مخصوص شینیون، آن را روی سر محکم کنید. پس از آن موها را با قلاب از کلاه مش بیرون آورده و مواد را بر روی آن قرار دهید تا همه جای آن را بپوشاند. اگر سوراخ های کلاه مش گشاد است، بر روی سر فرد یک نایلون قرار دهید و سپس کلاه مش را روی سر او بگذارید.

آموزش مش مو با فویل

در این روش از آموزش رنگ و مش فوق تخصصی باید موها را با سشوار لخت کنید و پس از آن موها را به صورت لایه‌ای جدا نمایید. در این روش به جای استفاده از کلاه مش باید از فویل استفاده کنید. پس از جدا کردن موها آنها را روی فویل قرار داده و در هر مرحله به آن مواد زده و فویل را ببندید تا زمانی که لایه‌های مو به پایان برسد.

ابزار و وسایل مورد نیاز آموزش رنگ و لایت مو

برای گذراندن دوره شما به برخی ابزارها و لوازم تخصصی رنگ و مش نیاز دارید. از جمله: قلمو رنگ، برس و شانه، پیش بند، کلاه و قلاب مش، فویل، اکسیدان، پودر دکلره، رنگ و … . ما در طی دوره تلاش می‌کنیم برخی ابزارهای تخصصی برای آموزش هنرجویان را فراهم کنیم و لیست سایر لوازم ضروری نیز پیش از شروع جلسات آموزش در اختیار هنرجو قرار می‌گیرد تا نسبت به تهیه آن‌ها اقدام کند.

نکات مهم یادگیری رنگ و مش تخصصی

یک. در حین آموزش رنگ و مش فوق تخصصی باید حتما موها را کاملا شانه بزنید و صاف کنید زیرا به هنگام مش کردن به شیوه کلاهی، موها از سوراخ کلاه بیرون نمی‌آیند و به هم پیچیده می‌شوند.

دو. پیش از انجام رنگ و مش باید موها را خشک کنید زیرا موی خیس و نمدار باعث می‌شود که حجم زیادی از مو مش بخورد و نتیجه دلخواه را نداشته باشد.

سه. برای بیرون کشیدن موها با قلاب احتیاط داشته و فشار زیادی به آن وارد نکنید. فشار و پیچاندن قلاب در داخل موها باعث کشیده شدن مو و ایجاد زخم در پوست سر می‌‍شود.

چهار. در اغلب موارد، اختلاف رنگ لایه های مو با رنگ زمینه آن نباید بیشتر از ۳ یا ۴ درجه باشد و اگر بیشتر شود سن فرد را بالاتر از واقعیت نشان می‌دهد.

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان آکادمی خوش‌ذوق درخواست خود را از طریق تکمیل فرم زیر ثبت نمایید. کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خوهند گرفت.

مفتخر به همراهی شما خواهیم بود : )

مجله آکادمی خوش ذوق

آخرین اخبار و مقالات ما را در اینجا دنبال کنید…