آموزشگاه مراقبت زیبایی خوش ذوق

چرا در دوره نازک دوزی زنانه شرکت کنیم؟

چرا در دوره نازک دوزی زنانه شرکت کنیم؟ آیا میدانید چرا در دوره آموزش دوره نازک دوزی زنانه شرکت کنیم؟ نازک دوزی زنانه خود شامل چه مراحلی است؟ در مرحله نازک دوزی چه نکات و تکنیک هایی را فرا می گیریم؟ خیاطی به عنوان یکی از رشته های بسیار کاربردی است که باید صفر تا صد آن را یاد گرفت. نازک دوزی به عنوان یکی از اولین مراحل یادگیری خیاطی است که سایت خوش ذوق در ادامه در رابطه با آن توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

چرا در دوره آموزش نازک دوزی زنانه شرکت کنیم؟

خیاطی با عنوان یک رشته خاص و پرطرفدار است. برای خیاطی کردن از روش ها، تکنیک ها و بسیاری از پارامترهای مختلف به خصوص متد روز استفاده می کنند. نازک دوزی یکی از انواع روش های خیاطی و به عنوان اساس و پایه آموزشی این رشته شناخته می‌ شود.

در واقع نازک دوزی در تمامی مرحله ها و دوره های خیاطی مورد اهمیت قرار می گیرد و چنانچه شخصی این مرحله را پشت سر نگذاشته باشد، نمی‌تواند مهارت دوخت و گام های بعدی خیاطی را به خوبی فرا بگیرد. در این مرحله افراد بایستی با نحوه استفاده از تجهیزات الگوسازی و خیاطی به خوبی آشنا شوند. در این زمینه معمولاً اساتید راهنمایی‌های لازم را در اختیار آنها قرار می دهند. معمولاً در نازک دوزی چگونگی دوخت دکمه، انواع زیپ، دوخت های دست دوز و البته چگونگی کار با چرخ خیاطی آموزش داده می شود.

 

چرا در دوره نازک دوزی زنانه شرکت کنیم؟
چرا در دوره نازک دوزی زنانه شرکت کنیم؟

حتی در مرحله نازک چگونگی تعمیرات و رفع اشکال تمامی روش های خیاطی به هنرجویان تدریس خواهند شد. در مرحله نازک دوزی چگونگی ترسیم الگو و همچنین رفع کردن مشکلات آن تدریس می گردند؛ حال اینکه پس از مرحله نازک دوزی هنرجویان می توانند به راحتی اقدام به دوخت برخی از لباس ها کنند. شاید برای شما هم جای سوال باشد که چرا در دوره آموزش نازک دوزی زنانه شرکت کنیم؟

تمامی افرادی که میخواهند خیاطی را یاد بگیرند باید تمامی مراحل و گام های آن را به ترتیب پشت سر بگذارند و با تکنیک های خاص و حرفه ای آن آشنا شوند. حال اینکه از مراحل بسیار کاربردی که در خیاطی به عنوان اولین مرحله نیز شناخته می‌شود مرحله نازک دوزی است. چنانچه شخصی مرحله نازک دوزی را پشت‌سر نگذرانده باشد نمی‌تواند از تکنیک ها و روش های خاصی در خیاطی استفاده کند. همچنین افراد با تجهیزات خیاطی آشنایی نداشته و حتی روش های دوخت و دوز را نیز فرا نمی گیرند.

انواع مراحل نازک دوزی

در پاسخ به سوال اینکه چرا در دوره آموزش نازک دوزی زنانه شرکت کنیم اشاره شد که نازک دوزی به عنوان پایه و اساس خیاطی شناخته می شود. تمامی افرادی که میخواهند خیاطی را به صورت حرفه‌ای یا حتی غیرحرفه‌ای فراگیرند بایستی ابتدا با مرحله نازک دوزی آشنایی داشته باشند. آموزش های نازک دوزی خود شامل مراحل مختلفی هستند که در هر مرحله شخص مهارت هایی را کسب خواهد نمود. در نازک دوزی توانایی افراد مبتدی جهت شناخت روش های دوخت و فراگیری خیاطی بهتر و بیشتر می ‌شود.

چرا در دوره نازک دوزی زنانه شرکت کنیم؟
چرا در دوره نازک دوزی زنانه شرکت کنیم؟

در واقع خیاطان با انواع ابزار و وسایل خیاطی و نحوه به کارگیری آن ها به صورت اصولی و کامل آشنایی پیدا می ‌کنند.‌ در این روش الگوسازی به صورت حرفه‌ای تدریس داده می شود. در واقع نازک دوزی به عنوان پیش نیاز بسیاری از گام ها و مراحل رشته خیاطی برای افراد مبتدی است. در این روش مدلسازی لباس از الگو تبعیت دارد؛ حال اینکه هزینه کلاس های نازک دوزی نیز به شرایط و پارامترهای بسیار زیادی بستگی دارد.  برخی از این مراحل عبارتند از:

  • آشنایی با تمامی تجهیزات دوخت در خیاطی نظیر چرخ خیاطی، قیچی، خط کش متر و غیره

  • چگونگی راه اندازی چرخ خیاطی و همچنین سرویس و نگهداری آن

  • شناخت مدل های مختلف اتو و طریقه صحیح اتو کردن

  • آشنایی با انواع پارچه و تکنیک های دوخت آنها و همچنین آماده کردن پارچه جهت برش و محاسبه

  • دوخت درز، پاکدوزی، پنس و گوشه های سجاف

  • دوخت های ساده نظیر انواع دامن های پیلی دار، گوده دار و همچنین دوخت آستری

  • ™توانایی دوخت شلوار، انواع جیب، سجاف یقه و انواع مغزی

  • قابلیت دوخت چین دوزی، دوخت اسموکی و لانه زنبوری

  • توانایی برش و دوخت پارچه های بسیار حساس و حتی لباس های متصل به فنر برای مدل های دکلته

  • انتقال پنس بالاتنه، پنس سینه، جلو سرشانه پشت، پنس سینه به وسط سرشانه، حلقه جلوی گردن، پنس سینه به پهلو و محل تلاقی خط کمر

چرا در دوره نازک دوزی زنانه شرکت کنیم؟
چرا در دوره نازک دوزی زنانه شرکت کنیم؟

سخن پایانی

اشاره شد که چرا در دوره آموزش نازک دوزی زنانه شرکت کنیم؟ سایت خوش خلق اطلاعاتی را در رابطه با آموزش نازک دوزی و اهمیت یادگیری این دوره در اختیار شما کاربران عزیز قرار داد. اگر می خواهید در دوره های نازک دوزی شرکت کنید یا می ‌خواهید خیاطی را به صورت حرفه ای یاد بگیرید، با کارشناسان مجرب و توانمند سایت خوش ذوق در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *