آموزشگاه مراقبت زیبایی خوش ذوق
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مراقبت از پوست و پاکسازی پوست

مراقبت از پوست و پاکسازی پوست داشتن یک پوست عالی فقط به DNA مربوط نمی‌شود. درواقع عادات روزانه شما تأثیر زیادی بر آنچه در آینه می‌بینید دارد.

اما این موضوع بستگی به محصولات مراقبت از پوستی که استفاده می کنید و دکتر راهنمای شما، نتایج متفاوتی دارد. نظریه های متفاوتی از قبیل نحوه مرطوب کردن پوست و محصولات محافظت کننده پوست در مقابل اشعه مضر فرابنفش وجود دارد.اما مراقبت از پوست شما در نهایت به خود شما بستگی دارد.

اکنون اطلاعات جدیدی را برای مراقبت از پوست و پاکسازی آن در اختیار شما می‌گذاریم. مطالعه این مطالب برای شما بسیار سودمند خواهد بود پس در ادامه با آموزشگاه آرایشکری زنانه خوش ذوق همراه باشید. 

مراقبت از پوست و پاکسازی پوست

نکات مراقبت از پوست قبل از شروع

نکاتی وجود دارد که شما قبل از مراقبت از پوست باید حتما آن‌ها را بدانید. این نکات به نوعی نشان دهنده راه به شما هستند. هدف هر روال مراقبت از پوست این است که با خواص پاکسازی پوست آشنا باشید و پوست صورت خود را تنظیم کنید تا بهترین عملکرد را داشته باشد. همچنین هر ناحیه‌ای را که می‌خواهید روی آن کار کنید عیب یابی یا هدف قرار دهید.

روتین‌های زیبایی فرصتی برای مشاهده تغییرات درون پوست هستند. همانطور که پوست شما با افزایش سن نیاز به تغییر دارد، محصولات شما نیز نیاز به تغییر دارند. برنامه مراقبت از پوست خود را شامل سه مرحله اصلی در نظر بگیرید.

  • پاکسازی – شستن صورت.
  • تونینگ – متعادل کردن پوست.
  • مرطوب کننده – مرطوب کننده و نرم کننده پوست.

نکات مراقبت از پوست قبل از شروع

به روتین پوستی زمان بدهید

اگر شما یک روتین پوستی که شامل محصولات مختلف را انتخاب کرده‌اید لازم است که به آن زمان بدهید. علم پشت محصولات مراقبت از پوست راه طولانی را پیموده است، اما هنوز چیزی به نام راه‌حل فوری وجود ندارد. برای بهره‌مندی از مزایای آن به زمان نیاز دارید. نتایج فقط از طریق استفاده مداوم مشاهده می‌شود.

 به‌طورکلی، نتیجه استفاده از یک محصول و روتین پوستی در طول حداقل شش هفته، یک یا دو بار در روز، مشخص خواهد شد. یک نکته اساسی در استفاده محصولات مراقبتی وجود دارد که این نکته بسیار کارآمد است. این نکته این است که از هر محصول مراقبت از پوست، به ترتیب قوام  از نازک ترین تا ضخیم ترین، استفاده کنید. به‌عنوان مثال، پاک کننده، تونر (در صورت استفاده از آن)، سرم و سپس مرطوب کننده

شستشوی صورت را از یاد نبرید

متخصصان پوست ادعا دارند که شستن صورت، اساسی‌ترین و ضروری‌ترین مرحله هر روتینی است. پوست ما هر روز با آلاینده‌های محیطی، کثیفی و عوامل دیگر در تماس است که باید به آرامی پاک شوند. برای جلوگیری از مسدود شدن منافذ، تیرگی و آکنه، روزی دو بار صبح و شب بشویید.

پاک کننده صورت خود را پیدا کنید

محصول با فرمول مناسب پوست شما را بدون از بین بردن روغن‌های ضروری و سالم تمیز می‌کند. با اسکراب‌های لایه بردار راحت باشید (یک بار در هفته استفاده کنید) و از اسکراب‌هایی که پوست گردوی خرد شده یا مواد ساینده دارند اجتناب کنید.

بعد از پاکسازی از تونر استفاده کنید

تونر را به‌عنوان یک مکمل در نظر بگیرید. این مایعات رقیق مقدار بیشتری از مواد مغذی را ارائه می‌دهند و به سایر محصولات موجود در روتین شما کمک می‌کنند تا بهتر جذب شوند. در عین حال نیز  پوست شما را متعادل می‌کنند. استفاده از تونر با دست‌های تمیز کارآمدترین کار است. تونرها باید بعد از پاکسازی و قبل از پوشیدن هر چیز دیگری انجام شوند. چند قطره را در کف دست خود بریزید، سپس آن را بکشید. بیشتر تونرها را می‌توان صبح و شب استفاده کرد. اما بهتر است  آن‌هایی که اسیدهای لایه بردار دارند را فقط در شب یا یک روز در میان استفاده کنید.

معرفی چند ترکیب که ممکن است در محصولات مراقبت پوست آن‌ها را ببینید

  • اسیدهای آلفا و بتا هیدروکسی برای از بین بردن آرام سلول‌های مرده پوست که می‌توانند منافذ پوست را مسدود کنند موثر هستند. به‌علاوه پوست آسیب دیده از آفتاب را بهبود می‌بخشد و تیرگی را به حداقل می‌رسانند. 
  • اسید هیالورونیک برای تقویت آبرسانی،  چاق شدن پوست و برای درمان ظریف خطوط ریز کارایی دارد.
  • گلاب و چای سبز برای آرام کردن تحریک و کاهش قرمزی با اثر ضد التهابی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • ویتامین E و C برای مبارزه با قرار گرفتن روزانه در معرض رادیکال‌های آزاد که می‌توانند پوست شما را پیر کنند موثر هستند.

بعد از پاکسازی از تونر استفاده کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *