آموزشگاه مراقبت زیبایی خوش ذوق
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دوره مانتو دوزی

دوره مانتو دوزی : این دوره مخصوص کسانی می‌باشد که تمایل دارند دوخت و طراحی الگوی مانتو را به صورت تخصصی و حرفه ای تر آموزش ببینند که در این دوره هنرجویان آموزش دوخت ،برش و طراحی الگو انواع مانتو های ژورنالی ،طراحی و دوخت یقه های ژورنالی ،طراحی و دوخت آستین های ژورنالی ،طراحی و دوخت انواع برش ها ،طراحی و دوخت انواع جیب ها رو آموزش میبینند.

دوره‌های مانتو دوزی شامل چند دوره یا چند مرحله خواهد شد . برای مثال مرحله اول، مرحله طراحی و دوخت است که باید از مزون‌ها، کارگاه‌های طراحی و دوخت، مراکز مختلف الگو گیری پرس و جو شود.

مرحله دوم آموزش طراحی و دوخت است که در این مرحله در کنار الگو گیری از آموزش تیوری طرح‌ها و پارچه‌های مختلف، طرح‌های زیبا و متنوعی نیز برای دوخت مانتوهای مختلف طراحی می شود.

سپس در مرحله آخر کار، مزون‌ها، کارگاه‌ها، کارگاه‌های تولید مانتو و مانکن‌های مختلف باید به دوخت مانتوهای مختلف بپردازند. از این رو اگر قصد فراگیری کامل مهارت‌های مربوط به این هنر را دارید به شما پیشنهاد می کنیم تا با توجه به این آموزه‌ها، با مراحل آن آشنا و در این دوره‌ها ثبت نام کنید.

دوره مانتو دوزی

وهمچنین بخوانید: آموزش دوره ضخیم دوزی

دوره‌های مانتو دوزی شامل چند دوره یا چند مرحله خواهد شد ؟

در مرحله اول شما آموزش دوخت مانتو را از یک کارگاه و یا مغازه که قبلا دوره‌های آن را گذرانده اید، فرا خواهید گرفت و با دوخت انواع مانتو و پالتو‌ها آشنا خواهید شد. در مرحله دوم با پارچه‌های مختلفی از جمله حریر، فوتر، دانتل، مخمل و…. آشنا خواهید شد و در مرحله سوم شما یک پارچه دانتل خواهید داشت که می‌توانید آن‌را از طریق کارگاه‌های مختلف به منظور دوخت مانتو تهیه کنید.

در آخر شما می‌توانید در زمینه دوخت مانتو نیز فعالیت کنید و آموزش‌هایی از قبیل دوخت دامن، کت و شلوار، کت تک و کت و دامن کلوش را فرا بگیرید. در این دوره‌ها این موارد به شما آموزش داده خواهند شد.

هر دوره شامل سرفصل‌های جدید خواهد بود که باعث می‌شود مهارت شما در این زمینه افزایش پیدا کند. در ادامه، مراحل دوخت مانتو ساده را توضیح خواهیم داد. یادگیری این مسائل به شما کمک زیادی می کند. شما می‌توانید بدون مشکل، در این زمینه آموزش‌های لازم را فرا بگیرید.

دوره های طراحی لباس

 

شرکت در دوره مانتودوزی به چه مواردی بستگی دارد؟

تعداد کلاس‌ها در رشته مانتو دوزی زیاد است اما معمولا هر کدام از این دوره‌ها شامل چند دوره آموزش هستند. در واقع هر کدام از این دوره‌ها، برای یک گروه از افراد با توجه به ویژگی‌ها، سطح مهارت، علایق و ویژگی‌های ظاهری و روانی خودشان مناسب است.

به طور کلی، این نکته را به خاطر داشته باشید که به دلیل وجود رقابت، بسیاری از دوره‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شوند. با یادگیری این سرفصل‌ها، یک مانتو زیبا با دوخت اصولی و با سلیقه خودتان خواهید داشت. سپس با طی این مراحل و آموزش دوخت مانتو به وسیله این دوره‌ها، اقدام به طراحی و دوخت مانتو به روش‌های جدید و حرفه‌ای خواهید کرد.

این دوره‌ها از حدود 1 الی 1 ٫ 5 ماه به طول می‌انجامند. اما در مورد مانتو های خاص، معمولا این دوره‌ها حتی به 2 الی 3 ماه نیز می‌رسد که به این دوره‌ها، دوره های “د ye ” می گویند. این دوره ها در واقع برای افرادی است که به تازگی تصمیم به خرید یک مانتوی خاص گرفته اند.

دوره‌ مانتودوزی به شما دوخت‌های فوق العاده مانتو را یاد می دهد. این نوع لباس‌ها را می‌توانید با انواع لباس‌های ست بپوشید و با همه آن‌ها ست باشید. اگر شما هم جزو خانم‌هایی هستید که عاشق مانتو‌های متفاوت هستید و می‌خواهید کمی اندام تان را بالاتر ببرید و در عین حال قد بلند تر به نظر برسید ، شما می‌توانید یک پیراهن بلند زنانه را با کفش پاشنه‌دار بپوشید و قدتان را بلندتر به نظر برسانید.  شما می‌توانید با شرکت در دوره مانتو دوزی، مانتو مورد علاقه خود را طراحی کنید.

شرکت در دوره های ابتدایی و پیشرفته مانتو دوزی:

دوره‌های مانتودوزی شامل دوره‌های مبتدی و پیشرفته است. در مانتودوزی در واقع دو طرح با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. طرح اولیه و اولیه مورد استفاده در این نوع مانتودوزی، پارچه پنبه‌ای و در حالت دوم پارچه مخمل می‌باشد که در حالت اول از یک لایه پارچه پلی استر با دوام و در حالت دوم از یک لایه پشم شیشه به عنوان پارچه زیرین استفاده می‌شود.

امروزه به دلیل این که بسیاری از کارهای دستی توسط خانم‌ها انجام می‌شود، برای زیباتر شدن آن‌ها، این نوع مانتو دوزی بیشتر در بین خانم‌ها رواج پیدا کرده است.

در این طرح، پارچه‌های مورد استفاده از جنس کرپ یا پلی استر می‌باشد. امروزه دوره‌های مانتو دوزی شامل این موارد می‌شود. شما می توانید با شرکت در هر کدام از این دوره‌ها، در زمینه‌های فوق، آموزش ببینید.