آموزشگاه مراقبت زیبایی خوش ذوق

آموزش اکستنشن مژه ها چگونه است؟

آموزش اکستنشن مژه ها چگونه است؟ این آموزش که یکی از پرطرفدار ترین دوره های آرایشگری می باشد و توسط اکستنشن کاران حرفه ای و با سابقه تدریس می گردد، یک عمل پر کار است که نیاز به دقت زیادی نیز دارد چرا که شما نمی توانید هر کجا که تمایل داشتید خط مژه را امتداد دهید یا طول های مختلفی به کار بگیرید زیرا ممکن است باعث به وجود آمدن یک ظاهر کاملا غیر طبیعی و نارضایتی مشتری شوید. پس باید قبل از شروع کار نظر مشتری را بپرسید و طولی معین را برای انجام این کار در نظر داشته باشید. در ادامه در باب این مقوله بیشتر توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

اکستنشن مژه چیست؟

 

یکی از کارها من باب زیبایی با ترکیباتی مصنوعی که از جنس موی انسان می باشد، ساخته می شوند و تار به تار لا به لای مژه های افراد به واسطه ی چسب، چسبانده می شوند و ایجاد مژه هایی زیبا و خیره کننده می نماید. در این صورت دیگر نیازی به استفاده از مژه مصنوعی ندارید.

  

مراحل انجام کاشت مژه

        اولین کاری که باید انجام شود، قرار دادن پارچه بر زیر چشم های فردی است که دراز کشیده و چشمانش کاملا بسته است.

        بعد از آن نوبت به این می رسد که مژه هایی که قصد چسباندن آنها را دارید به اندازه یک میلی متر به چسب آغشته کرده و در قسمتی از چشم قرار دهید که باید مژه ها هم پرپشت تر و هم بلند تر باشند. که این قسمت، گوشه ی خارجی چشم است و سپس این کار را برای باقی قسمت ها نیز انجام می دهید.

        در آخر باید با برس مژه، مژه های فرد را شانه کنید و با پاک کننده آرایش و پنبه، چسب اضافی را از بین ببرید تا چهره ی ناخوشایندی ایجاد نشود و فرد از تمیزی کار شما کاملا رضایتمند و خشنود باشد.

ترمیم اکستنشن مژه

اکستنشن مژه در حدود 3 الی 4 هفته دوام دارند که البته این مدت زمان با توجه به مراقبت های فرد، مواردی که رعایت می کند، همچنین به مژه ی طبیعی شخص و  سرعتی که برای رشد دارند وابسته است و هر چه سرعت رشد کمتر باشد و مراقبت از مژه ها بیشتر، دوام اکستنشن برای وی نیز زیاد تر خواهد بود. بعد از نیاز به ترمیم تنها کافی است به سالن زیبایی رفته تا برای شما کار ترمیم مژه ها صورت پذیرد.

نکته: در ابتدا که سعی کنید زمانی که اکستنشن مژه انجام می دهید از آرایش چشم تا حد امکان پرهیز کنید زیرا در هنگام تمیز کردن ممکن است چسب ها شسته شده، مژه ها شل و در نهایت ریزش مژه ها را شاهد باشید و همچنین هنگام کشیدن خط چشم چون پشت پلک را به درستی نمی بینید ممکن است این خط را کج و معوج بکشید. اما اگر اطراف چشم را آرایش کردید لازم است که حتما توسط ژل های شست و شو و پد آرایشی به آرامی تمیز شود. 

ترمیم اکستنشن مژه

عواقب به تعویق انداختن ترمیم اکستنشن مژه

در این صورت از مژه های اکستنشن شده برای شما بیشتر می ریزد و برای ترمیم به تعداد مژه های بیشتری نیاز پیدا می کنید. پس بهتر است در موعد مقرر برای این کار اقدام نمایید.

 

تفاوت کاشت و اکستنشن مژه

کاشت مژه دارای فرآیندی کاملا پیچیده است که به صورت جراحی و پیوند صورت می گیرد که چون نزدیک چشم می باشد بسیار خطرناک است. از تفاوت های این دو روش می توان به این مورد اشاره کرد که در کاشت، مژه های اضافه شده مانند مژه های طبیعی شما رشد می کنند اما در اکستنشن شما هیچ گونه رشدی را مشاهده نمی کنید. اکستنشن مژه روشی است که در آن مژه های چسبانده شده شش ماه دوام دارند و لازم است هر  چند هفته یکبار بسته به فاکتور های عنوان شده اقدام به ترمیم مژه ها کنید اما در کاشت، مژه های کاشت شده یک ماه دوام دارند و هر هفته شما نیاز به ترمیم دارید.

تفاوت کاشت و اکستنشن مژه

مواردی که باید رعایت شود:

        شست و شوی دست ها قبل از شروع به انجام کار مشتری

        زدن ماسک به صورت

        استفاده نمودن از روبالشتی های بهداشتی (ترجیحا یکبار مصرف)

        استریل نمودن وسایل مورد استفاده

        استفاده نمودن از برس های یکبار مصرف

در صورتی که اکستنشن کاران موارد عنوان شده را رعایت نکنند ممکن است باعث ایجاد عفونت های چشمی برای مشتریان آنها شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *